Home Rezultate competitionale 2012-III-Bucuresti
2012 - III - Bucuresti PDF Print E-mail

Cubul Royal Dance Satu Mare a participat Sambata si Duminica la Campionatele Nationale ale Romaniei de "10 dansuri la dans sportiv" si "CUPA UNIVERSITAS " , editia a VIII-a care a avut loc la Bucuresti unde clubul "Royal Dance Club" a participat cu perechea:

• Ignat Eduard - Ruba Silvia care s-a calificat pentru prima data in semifinalele unui campionat national la categoria de varsta 12-13 ani

Avind in vedere ca clubul Royal Dance in ultimii 10 ani n-a mai avut pereche calificata in semifinalele unui campionat national de un nivel foarte ridicat si puternic iar perechea fiind in primul an la aceasta categorie de varsta sansele pentru anul viitor de a prinde o finala de campionat national si chiar a spera la un podium sant foarte mari.

La aceasta competitie a mai avut loc si Cupa Universitas unde perechea:

• Ignat Eduard - Ruba Silvia a ocupat locul IV la Open Basic Latino 12-13 ani.

La acesta competitie au participat peste 600 de perechi de dansatori iar d-nul Ignat Ovidiu a fost invitat si ca arbitru la Cupa Universitas.

Tot in acest weekend in Ungaria a avut loc "Hajdu Kupa" unde clubul Royal Dance a fost reprezentat de perechea Maskulik David-Roatis Iris obtinand urmatoarele rezultate: