Home Rezultate competitionale 2012-V-Satu Mare
Cupa Satmarului Satu Mare - V - 2012 PDF Print E-mail

Scoala de Arte Satu Mare, Consiliul Judetean Satu Mare, Primaria Satu Mare, Casa de Cultura a Sindicatelor Satu Mare si Royal Dance Club au organizat in data de 19-20 mai la Satu Mare a II a editie a concursului national de dans sportiv "CUPA SATMARULUI".

Scoala de Arte s-a implicat in organizarea evenimentului pentru a integra in circuitul national de dans si cursanti scolilor de arte care in cadrul evenimetului danseaza alaturi de proifesionisti.

La a doua editie a concursului national de dans sportiv au participat 400 de perechi de dansatori din tara de la cluburi sportive si de la mai multe Scoli de Arte din tara( Sighet, Oradea, Baia Mare, Cluj, Timisoara, Targu Mures ), din partea carora s-au inscris concurenti pentru faza precompetitional si neoficial.
Din partea scolii de arte Satu Mare au concurat 15 perechi.

Perechile de la Royal Dance Club si Scoala de Arte au avut o evolutie remarcabila la aceasta competitie sportiva, obtinand urmatoarele rezultate la diferite categorii de varsta si clasa:

  • Puscas Cristian - Varga Adrienn locul 1 la Open Basic Latino varsta 19-35 ani
  • Opre Mihnea - Chereji Julia locul 1 la clasa E si locul 4 la Open Latino varsta 6-11 ani
  • Burciu Razvan - Andreica Teodora locul1 la Open Standard varsta 16-18 ani
  • Ignat Eduard - Ruba Silvia locul 1 la Open Latino si locul 2 la Open Standard varsta 12-13 ani
  • Koskacsak Raul - Pop Valentina locul 1 la clasa D Latino si locul 2 la clasa D Standard varsta 16-18 ani
  • Avram Rares- Savianu Silvia locul 1 la Open Standard si Open Latino varsta 16-18 ani
  • Stef Armand - Ruba Antonia locul 1 la clasa H varsta 6-9 ani
  • Mascculic David - Roatis Iris locul 1 la clasa D varsta 12-15 ani
  • Mediesan Luca - Lazar Ioana locul 2 la clasa E varsta 14-15 ani
  • Horvath Mark - Botis Larisa locul 1 la Neoficial varsta 6-9 ani
  • Marita Ciprian - Nyiki Nadia locul 4 la Open Standard si locul 6 la Open Latino varsta 6-11 ani
  • Cosarca Denis - Torja Cerasela locul 4 la clasa H varsta 6-9 ani
  • Naghi Alex - Pop Antonia locul 4 la clasa H varsta 12-13 ani
  • Olah Raul - Cotan Andrea locul 5 la Neoficial varsta 12-15 ani
  • Chilian Bogdan - Varga Diana locul 4 la Open Basic Standard varsta 12-15 ani
  • Borota David - Simion Amalia locul 5 la Neoficial varsta 12-15 ani
  • Pandi Alex - Roman Cristina locul 6 la clasa E varsta 14-15 ani
  • Saliscan Filip - Bumba Oana locul 7 la clasa E varsta 12-13 ani
  • Faur Serena locul 5 la solo fete varsta 10-14 ani

Meritul apartine atat sportivilor cat si antrenorilor Ovidiu Ignat , Cordea Mikle Cristian si Marius Iepure.

 
Hosted & Powered by PlazaInfo